• Local Athlete of the Year
 
Year Region Member Male Athlete Female Athlete
1996 1 Alvin Josh Gray  
1996 1 Deer Park   Jessica Lovorn
1996 4 Bedford Ricky Robinson  
1996 4 Keller Chris Nelan, Jr  
1996 4 Mineral Wells   Beverly Duesterheft
1996 5 Caldwell Jose Vasquez  
1996 5 Waco   Jen Semple
1996 7 Allen   Brionna Mason
1996 7 Dallas   Margret Henderson
1998 1 Deer Park Colin Marker Jordan Mobley
1998 1 Missouri City Ozzie Young  
1998 4 Haltom City Angelo Puma  
1998 4 Mineral Wells Michael Benavides Rachel Watson
1998 5 Bryan Daniel Karkoska  
1998 5 College Station Andrew Duffy Kallie Pence
1998 6 Tyler Joe Francis Cristel Erickson
1998 7 Carrollton Jake Jackson Rachel Shelton
1998 8 Abilene Jake Warren  
1999 1 Beaumont Jerry LaPoint  
1999 1 Conroe Samson Taylor  
1999 1 Missouri City Bob Wilson Wendy Wilson
1999 1 Pasadena   Kristine Kelly
1999 1 Tigerbelles Track Omarro Gilmore  
1999 4 Grapevine Daniel LaCava Megan Gaffney
1999 4 Haltom City   Kathy Edmonds
1999 4 Mineral Wells Charles Thompson Jennifer Holyfield
1999 4 The Colony Nick Baggett Meghan Bibby
1999 5 Bryan   Sara Broussard
1999 5 College Station Sean O'Shea Jessica Arnold
1999 6 Tyler David Corney Daphne Mackey
1999 7 Allen Kevin Fasolino Brionna Mason
1999 7 Carrollton Adam Kirby  
1999 7 Irving Kyron McQueen  
1999 7 Plano Stephen Harrison Rachel Oslin
2000 1 Alvin (swimming) Ben Barnett Laura Melenric
2000 1 Alvin(track&field) Alex Valdez Ashley Foster
2000 1 Beaumont Jerry LaPoint Sara Olayiwiola
2000 1 Deer Park Lan McWilliams Jordan Mobley
2000 1 Freeport   Julia Salinas
2000 1 Freeport Ryan Barcot  
2000 1 R & R Aquatics   Chandra Grosser
2000 1 Tigerbelles Track   Nawausi Mitchell
2000 4 Mineral Wells Stephen Watson Brittany Sneed
2000 4 Weatherford   Samantha Bennett
2000 5 College Station Sean O'Shea Stacie O'Shea
2000 5 Huntsville Rodney Smith Aubree Slovin
2000 7 Allen Harlie Dickinson Lauren Western
2000 7 Carrollton Glenn Yost, Jr. Marci Brinkman
2000 7 Irving   Cassie Taylor
2000 7 Rockwall Matt Cefalu Heather Wood
2000 7 Sherman Austin Jackson Dreu Harris
2001 1 Bay City Myrium “Stoney” Davis  
2001 1 Beaumont Ivory Williams Courtnee Plumbar
2001 1 Freeport Roel Rivera Grace Salinas
2001 1 Houston’s First Baptist Mason Herbert Ellie Quisenberry
2001 1 Missouri City Matt Kacal Eulla Williams
2001 1 R & R Aquatics Eric Moon Amber Tyler
2001 14 Houston Stephen Frazier Maggie Noel
2001 2 Mission John Lopez, Jr. Nicole Rae Smedley
2001 4 Mineral Wells   Megan McConnell
2001 5 College Station Michael Todaro Stacie O'Shea
2001 5 Huntsville Richard Smith Shenequia Perry Stigler
2001 5 Temple Michael Wills Stephanie Beyelia
2001 7 Allen William Van Kirk  
2001 7 Bonham   Rozlyn Austin
2001 7 Carrollton Philip Armstrong April Cole
2001 7 Sherman Alicia Peterson Mark Terrell
2002 1 Alvin Bobby Edge Marie Flores
2002 1 Bay City Bobby “Rock” Lynch  
2002 1 Beaumont Roy Washington Cortenee Boulard
2002 1 Conroe Austin Luke Kasey Vernon
2002 1 Deer Park Blake Bonnin Jordan Mobley
2002 1 El Campo Anthony Cruz Troyla Washington
2002 1 Freeport Chris Hughes  
2002 1 Houston’s First Baptist Brian Parr Marie Black
2002 1 Pasadena Daniel Castro Kristine Kelly
2002 1 R & R Aquatics Christopher Hlavinka Amanda Neal
2002 1 Texas City Whitney James Prevost, Jr.  
2002 3 Cedar Park Michael Reed  
2002 3 Cedar Park Josh Fogle Rebecah Fogle
2002 4 Mineral Wells Brandoin Hardeman  
2002 5 College Station Brett Cast Robyn Miller
2002 5 Huntsville Andrew Duffy Tara Armstrong
2002 7 Greenville Joey Sterner Shelly Snook
2002 7 Rockwall Durrell Coleman Ariel Coleman
2002 7 Sherman Jeremiah James Alicia Peterson
2003 1 Alvin   Kristyn Dalmolin
2003 1 Alvin   Allison Butler
2003 1 Angleton Andrew T. Ramirez Kayla Jae Josey
2003 1 Beaumont Roland Bruno  
2003 1 Deer Park Craig Alaniz Jamie Whitt
2003 1 El Campo Christopher Nielsen Angela Fiala
2003 1 Freeport Roel Rivera Julie Martinez
2003 1 Galveston Housing Authority Shai Fields  
2003 1 Lake Jackson Aaron Lopez Shanna Nicole Schmoker
2003 1 Missouri City Trey Arredono Kris Murphy
2003 1 R & R Aquatics Caleb Willhelm Jessica Roth
2003 1 The Woodlands   Allison Mathews
2003 3 Cedar Park Ty Dean Ifeyinwa Eguzo
2003 3 Cedar Park Classic Track Logan Shaffer Elizabeth Maloney
2003 4 Mansfield   Kym Kemp
2003 4 Mansfield Ken Smith  
2003 5 Burnet Weston Faulkenberry  
2003 5 College Station Austin Edelmon Stacie O'Shea
2003 5 Huntsville Terrence Toliver Whitney York
2003 5 Valley Mills Track   Hailey Frerichs
2003 7 Allen Rob Gulley Nicole Tierra McCaster
2003 7 Carrollton Luke Sullivan  
2003 7 Carrollton   Jennifer Hull
2003 7 Greenville Chance Sherer Jocelyn Browning
2003 7 Irving Denton Allmon  
2003 7 Sherman Gregory Jackson Jayzha Softly
2003 8 Abilene Antonius Curtis Carly Szabo
2003 8 Brownwood Kenny Vaccaro  
2004 1 Alvin Casey Dwaraczyk Lane Follmar
2004 1 Angleton Matt Davis  
2004 1 Baytown Bruce Ross Kierstin Santana
2004 1 Freeport   Rebecca Fritz
2004 1 Freeport Bobby Ledesma  
2004 1 Missouri City Justin Popp Amanda Materre
2004 1 R & R Aquatics Nicholas Ward  
2004 1 The Woodlands Dylan Connery Michelle Griffith
2004 3 Boerne Travis Mills Katie Miller
2004 3 Cedar Park Thomas Gash Angela Gash
2004 3 Cedar Park Classic Track Miles Pierce Ashley Isham
2004 3 New Braunfels Daniel Phipps Alexis Alexander
2004 4 Lewisville Jeff Rayome  
2004 4 Mansfield Austin Montgomery  
2004 5 College Station Sean O’Shea O'Shea Stacie O'Shea
2004 5 Huntsville Cody Murray Logan Beverly
2004 5 Temple Seville Harris  
2004 7 Allen Oliver Pierce Natasha Richardson
2004 7 Carrollton Shawn Holmes  
2004 7 Greenville Danny Bowman Barbara Finch
2005 1 Alvin Morgan Howell Allison Butler
2005 1 Angleton Dirk Masters Crystal Oden
2005 1 Bay City Chad Hoosier  
2005 1 Beaumont Marvin Payne Morgan Jenkins
2005 1 Conroe Zachary Goodlander Victoria Mendoza
2005 1 Deer Park Connor Means Hannah Booher
2005 1 El Campo Red Wave Matthews Wilkins Hailey O'Briant
2005 1 Galena Park   Franchelle Hill
2005 1 R&R Aquatics Evan Busby Courtney Phillips
2005 1 South Belt Area Swimming Team Harrison Matherne Kristine Kelly
2005 10 San Angelo Tre Chitsey Michelle Ruiz
2005 3 Boerne Brek Armstrong Kendall Gray
2005 3 Cedar Park David Moritz Kelli Knippa
2005 3 Cedar Park Classic Track Club Taylor Dayton Ashley Isham
2005 3 New Braunfels Sean Duckworth Katie Ogg
2005 4 Mansfield Derrick Anderson Jocelin Riley
2005 5 College Station Jack Burley Shannon Earnest
2005 5 Crawford Athletes in Action Jeremy Gann Kelli Richardson
2005 5 Huntsville Matthew Bitara Rachel Krohn
2005 5 Killeen   Bria Yazzie
2005 5 Temple Flyers Track Club Harry Sheppard Jazzmen Ortiz
2005 5 Texas Stride Track Club   Ashton Johnston
2005 5 Waco Shakiel Randolph Hillary Davidson
2005 7 Allen Aaron Allen Alleigh Castillo
2005 7 Carrollton Nehemiah Davis Alison Renfro
2005 7 Greenville Adam Tovar Heather Benzi
2005 7 Richardson Zach Plinario  
2005 7 Rockwall Durell Coleman Clarissa Andrews
2005 8 Abilene Antonius Curtis Carly Szabo
2006 1 Alvin Logan Sheffield Gabriella Ecuer
2006 1 Angleton Tyler Bludau Vivian Galino
2006 1 Baytown Thomas Bates  
2006 1 Beaumont Aaron McMrary Kirsten Ball
2006 1 Boys & Girls Club of El Campo (Red Wave) Matthew Wilkins Meredith Bard
2006 1 Lake Jackson Cody Armstrong Sidney Vavra
2006 1 R & R Aquatics Aijan Major Harmony D'Antoni
2006 1 South Belt Area Swim Harrison Matherne Kristine Kelly
2006 1 Wharton Tyler Knezek Kaleigh Kacal
2006 10 Midland   Jade Babcock
2006 10 San Angelo Matthew Hummingbird Keeley Painter
2006 3 Boerne Adam Cashion Kyrsten Budde
2006 3 Cedar Park Ryan Lemmons Laura Kownslar
2006 3 Cedar Park Classic Running Club Andrew Stefani Ashley Isham
2006 3 Hutto Tanner Schenewark Devin Hemker
2006 3 New Braunfels Scott Montez Hannah Rose Duvall
2006 3 Reach 1 Cougars Track(Pflugerville) Ravinder Rawat Itaina Taylor
2006 4 KTXPRESS Track Club   Mardavia Lynch
2006 4 Mansfield Domingo Castillo Ashlee Montgomery
2006 5 College Station Sprinters   Ra'Jana Ellison
2006 5 Crawford Athletes in Action Clay Johnston Kaitlyn Eccleston
2006 5 Huntsville Quinton Merritt Ronisha Major
2006 5 Killeen   Esha Atkins
2006 5 Killeen   Hailee Showers
2006 5 Temple Flyers Chris Anguiano Jenny Pekar
2006 5 Texas Stride Spencer Taylor Courtney Jackson
2006 7 Allen Mike Zadorozny Lisa Grantham
2006 7 Carrollton Bobby MacIntyre Kylie Johnson
2006 7 Rockwall Mustangs Track Club Tyler Alford Molly Nelson
2006 7 Rowlett   Madason Donaho
2006 7 Sherman Adrian Dabrio Victoria James
2006 7 Team Velocity of Forney   Katie Hawthorne
2006 8 Abilene Ray Ranjel Taeyah Brown
2007 1 Baytown Chance Nelson  
2007 1 Beaumont Devwah Whaley Ravoshia Whaley
2007 1 Deer Park Blake Love Hannah Booher
2007 1 Galveston Garrick Scott  
2007 1 Lake Jackson Cody Armstrong Shelby Davidson
2007 1 Red Wave Swim Team Guy Stovall, IV Kari Wilkins
2007 1 Rosenberg/R&R Aquatics Jason Arnold Valerie Snider
2007 1 South Belt Area Swim Team Derrick Mauk Lisa Hernandez
2007 10 San Angelo Bryce Dierschke Audrey Evans
2007 3 Boerne Austin Ley  
2007 3 Cedar Park Riley Harkleroad Daniela Rodriguez
2007 3 Hutto   Dasia Johnson
2007 3 Reach 1 Cougars Jason Newman Sidney Burgess
2007 4 Mansfield PARD Nicolas Thomas Elizabeth May
2007 4 Southlake PARD   Erica Anderson
2007 4 Weatherford   Audrey Huggins
2007 4 Weatherford   Maddie Dorris
2007 5 Crawford Athletes in Action Gage Pearson Danielle Howe
2007 5 Killeen Ethan Gilmore Cara Somerville
2007 5 Temple Flyers Track & Field Club Tevin Reese Alyssa Jones
2007 5 Waco Wilbert London, III Tontyana Sanders
2007 7 Allen Jordan Storey Kaylee Davis
2007 7 Carrollton Jalen Bridges Julie Chrisman
2007 7 Greenville Ty Stogsdill  
2007 7 Midlothian Erick Frawley Brittany Caruthers
2007 7 Plano   Maria Yienger
2007 7 Rockwall Mustangs Track Club Austin Jacobs Reagan Frosini
2007 7 Rowlett   Courtney McClain
2007 7 Rowlett PARD   Rachel Shallow
2007 7 White Settlement Jon Carlile Amy Kincaid
2007 8 Abilene Trevor McCoy MuJuan Coleman
2007 8 Wichita Falls   Taylor Stolt
2008 04 Southlake Krishum Jackson  
2008 04 Weatherford Matt Williams  
2008 04 White Settlement Steve Holland Kellie O'Hara
2008 07 Sherman Marcus Edwards Taylor Jones
2008 1 Baytown Kane Vigier  
2008 1 Beaumont Djmonii Jackson Kaylon Sellers
2008 1 Conroe Robert Kolvek Alyssa Smith
2008 1 Freeport Forrest Hughes  
2008 1 Lake Jackson Andy Seymour Taylor Neely
2008 1 R & R Aquatics Ricky Moreno Lyndey Hlavaty
2008 1 Red Wave Swim Team Matthew Wilkins Kari Wilkins
2008 1 South Belt Area Swim Team Robert Kelly Darla Kelly
2008 1 Wharton Swim Team Tate Lowe Kaleigh Kacel
2008 10 Odessa Golden Hurdle Track Club Manuel Cruz Heather Wood
2008 15 Alamo Heights Track Rabbits Travis Lipscomb Kellie Tolar
2008 16 Corpus Christi   Kalyn Paige Davidson
2008 17 El Paso Drew Cook Shannon Powell
2008 3 Boerne PARD Danny Perez Ashley Brodrick
2008 3 Hutto Christopher Ryan Pisella Ilissa Riley-Jaggers
2008 3 New Braunfels Josiah Desouza Catherine Rabe
2008 3 Victoria Jon Walden Kimi Carrier
2008 4 Mansfield PARD Marchie Murdock, Jr. Taylor Coleman
2008 5 Crawford Athletes in Action Chase Rathke Danielle Howe
2008 5 Huntsville Matthew Bitara Synneve Williams
2008 5 Killeen Daniel Cole  
2008 5 Waco PARD Steven Dallas Rushy Kobi Gill
2008 7 Allen Nathan Pantalion Amber Bassett
2008 7 Carrollton PARD Gilbert Jimenez Brittiana MacIntyre
2008 7 Denison PARD John Hayes  
2008 7 License to Speed Track Club Tyrese Brown Gakira Rose
2008 7 Mesquite Flames Track Club Ronald Vaughn, Jr.  
2008 7 Rockwall Mustangs Track Club Tyler Alford Sheridan Najera
2008 7 Rowlett Gabriel Palma  
2008 7 Whitesboro Hayden Baillio  
2008 8 Abilene Justin Reed Kenzie Mauldin
2008 9 Amarillo Spartans Track Club Denzel Everhart Bailee Skeen
2009 1 Beaumont Trevor Bell Special Hawkins
2009 1 Conroe Robert Kolvek Reagan Hinze
2009 1 Deer Park Adam Hicks Amanda O’Grady
2009 1 Lake Jackson Andy Seymour Nicole Nguyen
2009 1 R&R Aquatics Matt Tomas Mehagan Przybilla
2009 1 South Belt Area “All Stars” Swimming Team Derrick Mauk Darla S. Kelley
2009 10 Odessa Golden Hurdle Track Club Juan Hernandez Aaliyah Givens
2009 16 Victoria Steven Lin Kimmie Carrier
2009 3 Boerne Blake Barton Cindy McQuaide
2009 3 Hutto Christopher Pisella  
2009 3 New Braunfels Tyler Buck Casey Monteith
2009 4 Arlington Scott McNeil Tonya Hazen
2009 4 Grapevine   Jenny Maxwell
2009 4 Mansfield Domingo Castillo Victoria Johnson
2009 4 White Settlement Charlie Brooks Katy Brooks
2009 5 Brazos Valley Surefooters Track Club Javion Lewis Jo'Keal Sweed
2009 5 Crawford Athletes in Action Chase Rathke Kinze Reich
2009 5 Killeen   Jordanna Porter
2009 5 Killeen   Jordanna Porter
2009 5 Navasota William Smith Khalian Peterson
2009 5 Team Supreme Track   Alexus Daniels
2009 5 Waco Richard DeFord Tameya Adams
2009 7 Allen Austin Kruzich Jennifer Long
2009 7 Carrollton Travis Mayfield Courtney Okolo
2009 7 Destined 2 Run Track Club Arrington Beamon Chelsea Bryant
2009 7 License To Speed Track Club Jordan Massingbury KeAndra Bass
2009 7 Plano   Micayla Morgan
2009 7 Rockwall Mustangs Track Club Joel Gibbs Liah Collins
2009 7 Sherman Jayzhia Softly Kiaron McKinney
2009 7 Team Velocity of Forney   Kiana Hawn
2009 8 Abilene Samai Massaqui Lauren Fairchild
2009 8 Wichita Falls Brandon Sheppard Bethany Hale
2010 1 Beaumont Trevor Bell Ashley Johnson
2010 1 Conroe Joshua Pruett Emma Scott
2010 1 Deer Park Kevin Moore Kaitlin Babb
2010 1 Destined to Run Track Club Aaron Wesley Jaycee Parker
2010 1 Galveston Terran Petteway  
2010 1 Lake Jackson Logan Sheffield Madeline Doughty
2010 1 R & R Aquatics Nathan Ward Courtney Zamora
2010 1 Red Wave Swim Team Conner Williams  
2010 1 Red Wave-Boys & Girls Club of El Campo   Kari Ann Wilkins
2010 1 South Belt Area Swim Team Robert H. Kelly Darla S. Kelly
2010 10 Elite Track Club Darius Strambler  
2010 16 Victoria Mason Carroll Maddison Stanush
2010 17 El Paso   Samantha Corral
2010 2 Harlingen Tony Jaramillo  
2010 2 Pharr Nygul Anderson Lauren M. Esparza
2010 3 Boerne Kory Carnett Kendall Gray
2010 3 Hutto   Stephanie Earnst
2010 3 Kerrville   Amy Hansen
2010 3 New Braunfels Bryce Carter Cameron Williams
2010 3 Round Rock Jaden Maul Azalia Maul
2010 4 Arlington Rodney Debaun Yolanda Freeman
2010 4 Mansfield Noah Green Tia Coleman
2010 5 Copperas Cove Kyle Stifflemire Riley Collier
2010 5 Crawford Athletes in Action Chase Rathke Jordyn Villa
2010 5 Texas Tumblers Gymnastics   Esmeralda Garcia
2010 5 Waco Masten Green Andelynn Carlton
2010 6 Cain Center   Madison Wilcher
2010 6 Mount Pleasant Track Club Daryl (DJ) Turner Kaitlyn Turner
2010 7 Allen Jalani Rainey Haley Deschenes
2010 7 Carrollton Ian Spaight Mia James
2010 7 License to Speed Craig McCall Tia Brown
2010 7 Plano Austin Chambers  
2010 7 Prosper Jackrabbits Track Club   Jaevin Reed
2010 7 Rockwall Mustangs Track Club Tyler Alford Kelli Hardenbrook
2010 7 Sherman Anthony Holland, Jr Victoria Morales
2010 8 Abilene Robert Lavanega Mi Juan Coleman
2011 1 Beaumont Gabriel Johnson Makenzie Callender
2011 1 Deer Park Bryson Thompson Courtney Saxton
2011 1 East Texas Extreme T&F Club Simon I. Mijares  
2011 1 Lake Jackson Dylan Bradshaw Vivie Tran
2011 1 R & R Aquatics Jeremy Jacks Julia Gaas
2011 1 Texas City   Asa Garcia
2011 2 Harlingen Benjamin Michael Flores  
2011 2 Pharr Victor Pedraza Carolina Flores
2011 3 Boerne Ryder Slayton Rachael Nolen
2011 3 Hutto Brandon Douglas Cecilia Ramirez
2011 3 New Braunfels Cameron Allbright  
2011 3 New Braunfels Isaac Barrera  
2011 4 Arlington   Kim Markle
2011 4 Arlington James Isbell  
2011 4 Arlington James Isbell Kim Markle
2011 4 Mansfield William Michael “ Mike” Jones II Alexus Wilhite
2011 4 Weatherford Steve Wood  
2011 5 B.V. Surefooters Jaelin Campbell Jo-Keal Sweed
2011 5 Copperas Cove Cameron Everts Haley Petet
2011 5 Crawford Athletes in Action Cody Villa Ann-Marie Dunlap
2011 5 Waco   Ashton Lyons
2011 7 Allen Andre Phillips Ashley Bassett
2011 7 License to Speed Antron Pierce Dominque Bass
2011 7 License to Speed   Vetrecia Jones
2011 7 Plano Alex Segesta  
2011 7 Prosper Jackrabbits   Jaevin Reed
2011 7 Rockwall Mustangs Track Club Jarrad A. Jefferson Kajol Maheshwari
2011 7 Team Velocity of Forney DeAndre Hollingsworth Kiana Hawn
2011 8 Cool Runnings Track & Field Club Taylor Bos Kaitlyn Callaway
2011 8 Stars of Texas (Abilene, Tx) Billy Johnson Justine Martinez
2012 1 Beaumont Julian Perez Kori Soignet
2012 1 Conroe John Benson Emma Scott
2012 1 Deer Park Will Fussell Mykah Duncan
2012 1 Galveston Greg Rollins Asia Lee
2012 1 Lake Jackson Collin Fuchs Molly Kuettel
2012 1 Pearland Noah Thomas Macey Braswell
2012 1 R & R Aquatics Clay Burditt Kaitlin Noser
2012 1 Red Wave Swim Team Conner Blaine Williams Cailyn McComb
2012 14 Houston Darryl Dempsey  
2012 16 Elite Feet Track Club Edward Ortiz, Jr.  
2012 16 Victoria Jay Mowdy Maddison Stanush
2012 2 San Juan Jorge Molina III Jessica Trevino
2012 3 Boerne Logan Sandidge  
2012 3 Boerne Roger Littlefield  
2012 3 Kerrville Shane Matlock  
2012 3 Kyle Jose Vasquez  
2012 3 New Braunfels Reyes Nino Katelyn Gilcrease
2012 3 Round Rock Izaiah Kelley Ava Rumfield
2012 4 Arlington Jason Kellison June Garcia
2012 4 Granbury Brad Kade Shelby Cline
2012 4 Mansfield Brynn Williams JaShau Keno
2012 4 Mansfield Blazers Kendall Newsom Kailyn Newsom
2012 4 Milligan Aires Track Club   Taylor Givens
2012 4 Watauga   Aminata Ka
2012 4 Weatherford Tanner Babcock Jaelle Carlson
2012 5 Copperas Cove Peyton Fox Marissa Walls
2012 5 Crawford Athletes in Action Zane Mach Ann-Marie Dunlap
2012 5 Killeen Landon Persick Taylor Askew
2012 5 Sprinters Track Jordan Driver  
2012 5 Waco Louis Davis, Jr. Tracy Jander
2012 6 Northeast Texas Track Club Tylan Hines Autumn Jackson
2012 7 Allen Gilson Umunnakwe Marisa Croniser
2012 7 Ferrari Speed Track Club   Aliyah Blake
2012 8 Stars of Texas Chevante Bell Alexis Royal
2013 1 Beaumont PARD Julian Perez Briana Howard
2013 1 Conroe Bryce Foster Seriah Davis
2013 1 Deer Park PARD Erik Sanchez Madeline Sotelo
2013 1 Lake Jackson Ryan Gasiorowski Vivie Tran
2013 1 League City PARD Bryce Barnun  
2013 1 Orange Tigers Track Club Kylan Cooper  
2013 1 R & R Aquatics Sean Mangel Ashley Hartensteiner
2013 1 Texas Academy of Acrobatics & Gymnastics (TAAG)   Adrianna Kenebrew
2013 1 Texas Stallions Track Club Dectrick Edwards Abena Ofori
2013 1 The Farm League Logan Patterson  
2013 1 The Woodlands Township Jack Herdejurgen Karina Hulet
2013 10 Amarillo David Williams Alvina Musick
2013 10 San Angelo PARD Seth Demere  
2013 2 San Juan PARD Aaron Matthew West Ashley Marie Tapia
2013 3 Boerne PARD Dustin Decker Lauren Roberts
2013 3 New Braunfels PARD Cade` Criddle Makayla DeLeon
2013 4 Arlington PARD John Donahue Donna Okvath
2013 4 Mansfield Blazers Track Alvin Runnels Treva Ray
2013 4 Mansfield PARD Vishal Singh Anne Spearman
2013 4 Milligan Aires Track Club Homin Milligan Hanyla Milligan
2013 4 Pilot Point Track Club Connor Lynch Aaliyah Jordan
2013 4 Weatherford PARD Micah Calderon Gabby Huggins
2013 5 Copperas Cove PARD Tyler Price Jayda Carter
2013 5 Crawford Athletes in Action Track Club Colton Shaw Ann-Marie Dunlap
2013 5 Franklin Track Club Dylan Elliott  
2013 5 Huntsville Steppers JeJuan McKibbins Onterria Hunter
2013 5 Killeen PARD Daniel Cole Kyana Rogers
2013 5 Waco Quentin Dancer Sara Langford
2013 6 Crockett Bulldogs Jordan Washington  
2013 7 Allen Rodney Moss Jordyn Crayton
2013 7 Denison PARD Byron Light Jaydan Hunt
2013 7 Happy Feet Running Track Club Trace Greer  
2013 7 North Dallas Athletic Association (NDAA) Charles E. Brockman III  
2013 7 Whitesboro PARD Collin Kilcrease  
2013 8 Stars of Texas Jesus Serrano Kyleigh Clark
2013 9 Amarillo Alvina Musick David Williams
2014 1 Beaumont Julian Perez Jordan Welborn
2014 1 Conroe Jaime Vega Brooke Munoz
2014 1 Deer Park Ben Stereff Hannah Pressley
2014 1 El Campo Red Wave   Hope Williams
2014 1 El Campo Red Wave Swim Casey Green  
2014 1 Galena Park Johnathon Thomas Alexis Premph
2014 1 Lake Jackson Nicholas Harpham Sarah Gambrel
2014 1 League City Keegan Spatz Makayla Simek
2014 1 R & R Aquatics Robbie Kellogg Rachel Dixon
2014 1 Sienna Plantation Jacob Phillips  
2014 3 Boerne Derek Nasis Riley Scheidt
2014 3 Marble Falls Aaron Jones Taylor Ashbaugh
2014 3 New Braunfels Kaiyou Hankton Victoria Horn
2014 4 Mansfield Jaden Hullaby Brynn Williams
2014 4 Mansfield Blazers Jaelyn Walker Lauren McIntyre
2014 4 Milligan Aires Track Club Hamin Milligan, Jr.  
2014 4 Pilot Point Track Club Triston Trubenback Addison Hite
2014 4 Southlake   Madison Lilley
2014 4 Weatherford Adison Feriend Abby Morrison
2014 5 Copperas Cove Jason Valois, Jr. Gabby Emeana
2014 5 Franklin Track Club Caleb Eagans  
2014 5 Huntsville Steppers Laderian McGower Brandi Straughter
2014 5 Killeen Drayton Harison Madalyne Martinez
2014 5 Team Crawford Eduardo Olvera Ann Marie Dunlap
2014 5 Temple Grant Laughlin Carleigh Dickson-Sullivan
2014 6 Houston County Panthers Jordan Washington  
2014 6 NorthEast Texas Track Daryl Turner Autumn Jackson
2014 6 Temple Grant Laughlin Carleigh Dickson-Sullivan
2014 7 Allen Mason Gibson Emma Morrell
2014 7 Farmers Branch   Courtney Newman
2014 7 Garland Donovan Duvernay  
2014 7 McKinney   Aaliyah Miller
2014 7 North Texas Longhorns   Fantasia Willis
2014 7 Rockwall Mustangs Track Club Canyon Hall Kaitlyn Stark
2014 7 Texas Best Gymnastics   Olivia Weber
2014 7 United Elite Gymnastics   Cecilia Paredes
2014 9 Amarillo Tony Musick Shay Preciado
2015 1 Beaumont   Brianna Howard
2015 1 Conroe Jaime Vega Brooke Munoz
2015 1 Deer Park Spencer Meyers Madison Murray
2015 1 El Campo Red Wave Kyle Peterson Camryn Jansky
2015 1 Lake Jackson Myles deValcourt Summer Sanders
2015 1 League City Drew Moreno Anna Soles
2015 1 R & R Aquatics Gabriel Miller Shelby Langdon
2015 1 Texas City   Kayla Landry
2015 10 West Texas Track Club   Miah Nelson
2015 16 Elite Feet of Corpus Christi   Ciara Martinez
2015 3 New Braunfels Nathaniel Beckman Paislee Conder
2015 4 Arlington Sal Mugavero Kristy Neuville
2015 4 Keller   Julia Black
2015 4 Mansfield Blazers Jimmy Dixon, Jr. Andria Harris
2015 4 Milligan Aires Track Club Elijah Garrett Hanyla Milligan
2015 4 Pilot Point Track Club Grayson Larson Alyssa Gray
2015 5 Boerne Austin Turgon Presley Mullins
2015 5 Copperas Cove   Micah Anderson
2015 5 Copperas Cove Brayden Camese  
2015 5 Huntsville Steppers Caleb Franklin Jordan Collins
2015 5 Killeen Preston Mills Evelyn Lorenzo
2015 5 Waco Wilbert London, III  
2015 7 Allen Nicholas Gonzales Emilie Morgan
2015 7 Denison Jacob Charske Audrey Altnether
2015 7 DeSoto   Jordan J. Malone
2015 7 Frisco Jake Gierkey Emily McCurry
2015 7 Frisco Heat Track Club Hayden McFarland Morgan Heinrich
2015 7 Garland Devin Durernay Gemma Gonzalez
2015 7 North Texas Jackrabbits Track Club   Camryn Brown
2015 7 North Texas Longhorns Jamar Stokes Charraria Smith
2015 7 Rockwall Canyon Hall Liah Collins
2015 7 Whitesboro Jeffrey “Nic” Butts  
2015 9 Amarillo Aaryn Baucom Kali Harrison
2016 1 League City Scott Maier Makayla Simek
2016 1 Conroe Bryce Foster Stoya Laydevant
2016 1 Beaumont Track Club   Jayla Franklin
2016 1 Deer Park Robert Maximus Ally Marbury
2016 2 Edinburg Edward Guzman  
2016 3 New Braunfels Garnett Gonzales Nicole Metzger
2016 4 Arlington Jim Runzheimer Shalon Griggs
2016 5 Killeen Hunter Cox Madalyne Martinez
2016 7 Allen Cameron Corhen Sarah Ahmadi
2016 7 Forney   Gregriana Blake
2016 9 Amarillo Severo Lopez Mallory Wyatt
2016 16 Corpus Christi Jared Ketner